Saaremaa-Hiiumaa maavõistlused

2016

Maavõistlus Hiiumaa-Harjumaa 2:2, Kärdla staadionil. Hiiumaa väravad lõi Tõnis Koppel.
Maavõistlused Hiiumaa-Saaremaa, toimusid Kuressaare uue kunstmuru staadioni avamisel.
Mehed kaotasid 7:2, naised kaotasid 1:3.

2015

Hiiumaa-Saaremaa maavõistlused toimusid Kärdla staadionil.
Hiiumaa naised võitsid esmakordselt ajaloos saare naisi 5:3 ning mehed võitsid kodus 2:0.

Hiiumaa-Läänemaa maavõistlus toimus samuti Kärdla staadionil, tulemuseks 2:0 ja hiidlastele võit!

2014

Maavõistlus Saaremaa- Hiiumaa vahel toimus Saaremaal, Salme staadionil.
Esmalt kohtusid omavahel Hiiumaa ja Saaremaa naised, kus saarlased võitsid mängu ülekaalukalt 7:0. Saarlaste parim mängija, Eesti koondise mängija, MTÜ Hiiumaa Jalgpalli ühingu liige- Miina Kallas, lõi kokku 4 väravat.

Meeste koondiste mõõduvõtt lõppes dramaatiliselt 22 penalti löömisega. Võrreldes eelmisi aastaid, kus mängu saatuse on otsustanud kohtunik Aivar Pohlaku penalt, lõppes mäng samuti penaltitega, kuid hoopis seetõttu, et normaalaeg lõppes viigiga 1:1. Kokku võitsid saarlased hiidlasi 8:7. Kohtunik oli taas legendaarne Aivar Pohlak.

Hiiumaa-Läänemaa esmakordne kohtumine, kus hiidlastel tuli alla vanduda 0:6.

2013

Maavõistlus toimus 21.06.2013 Hiiumaa-Saaremaa koondiste vahel.
Kavas oli:
13:15 D1 vanuseklassi mõõduvõtt, mis lõppes 4:0 saarlaste võiduga
16:00 96a sündinud poiste mõõduvõtt, tasavägine mäng lõppes 2:1 Saaremaa kasuks
19:00 Hiiumaa-Saaremaa koondiste vaheline võistlus, kus kohtunik Aivar Pohlaku 96 minutil antud korduspenaltist vormistas 1:0 võidu Saaremaa koondis.

Ajaloost

Hiiumaa-Saaremaa vutilahingutel on pikk ajalugu. 1942. aasta 6. oktoobri Meie Maa kirjutab, et omavaheline kohtumine peeti 4. oktoobril Kuressaare laadaplatsil: „Mäng kulges tasavägiselt ja saarlaste mängustiilis täheldati sagedasi pallist möödalöömisi. Ilmselt oli tegu alatreenitusega. Hiidlased olid tugevad teisel poolajal ja tulemuseks jäi 1:1.“

Traditsioon on viimasel paaril aastal uuesti jalad alla saanud. 2011. aasta suvel mängiti Kärdla linnastaadionil. Soccernet võttis mängu kokku: „Esimene poolaeg möödus kerge Saaremaa meeskonna survega, kuid hiidlaste kaitseliin ja väravavaht Gustav Kotkas seisid kindlalt ja esimese kolmveerandtunniga väravaid ei löödudki. Teisel mängupoolel said külalised lõpuks oma tahtmise 62. minutil, kui hiidlaste kapten Martti Pukk karistusalas Sander Viira pikali tõmbas ning Märt Kluge penalti realiseeris. Kaotusseisu jäänud hiidlased elavnesid tuntavalt ning mängu lõpus oli neil ka kaks hiilgavat viigivõimalust, kuid saarlaste väravavaht Lauri Põldu neil üle mängida ei õnnestunudki.“

Meie võisime rõõmustada asjaolu üle, noortevõistkondade kohtumine lõppes hiidlaste 11:0 võiduga.

Sel suvel mängiti aga Saaremaal. Põhimeeskondade kõrval kohtusid veteranide võistkonnad ehk need mängumehed, kes 14 aasta eest maavõistluse pidasid. Siis võidutses Hiiumaa 2:0. Hiidlastest jalgpalliveteranid näitasid, et nad pole oma lennukust kaotanud Mäng lõppes meie 4:2 võiduga.

Põhikohtumine nii hästi ei kulgenud. Mäng oli hoogne. Vaatamata kiirele kaotusseisu jäämisele avaldasid hiidlased esimesel poolajal saarlastele tugevat survet, nii et Saaremaa väravavahil Mihkel Aksalul tuli tõsist tööd teha. Ent teisel poolajal kandus mäng üha rohkem meie värava alla. Lõpuvile kõlades näitas tabloo saarlaste 3:1 võitu. Väravad: 4. Sander Viira, 56. pen. Märt Kluge, 88. Sander Laht - 51. Martti Pukk.