Meie treener Itaalias

autor: Hergo TasujaTreener Jaanika Küttim osales 31.märtsist 31.aprillini Itaalias Firenzes Eesti Jalgpalli Liidu poolt organiseeritud UEFA Study Group Scheme jalgpallialasel koolitusel. "Sellele koolitusele tahab iga treener minna, sest UEFA ei paku sellist võimalust iga päev- rahvusvahelised koolitused laiendavad silmaringi, annavad uusi tutvusi ning uusi erialaseid oskusi," ütles Küttim Hiiu Lehele enne reisi. Ta lisas, et kuna Eesti Jalgpalli Liit soovib kogu aeg kaasata uusi inimesi, pakutigi selline võimalus välja ja see sobitub suurepäraselt ka Jaanika poolt endale seatud eesmärgiga: "Tahan ise treenerina areneda, tõsta kogu Hiiumaa jalgpalli taset ja laiendada spordialaga tegelejate kandepinda."
UEFA koolitus toimus Itaalias, Firenzes, Centro Tecnico Federale Covercianos ehk kohas, kus tavaliselt treenivad Itaalia eri vanuseklasside koondised ning rahvusvahelised kohtunikud. Samal ajal naiste koolitusega toimus ka UEFA A-kategooria treenerikursus.
"Meie koolitus oli küll naisejalgpalli alane, kuid pigem räägiti mängust üldiselt. Lisaks toodi mõni asi eraldi välja, mis käib just naiste jalgpalli kohta," selgitas Küttim Itaalias õpitut. Ta ütles, et sai koolituse kaudu targemaks ja avaldas oluliselt oma silmaringi. Näiteks sai Küttim teada, mismoodi Itaalias õpitakse ja õpetatakse jalgpallimängu, millal teha trenni palliga ja millal pühenduda jõutreeningutele. Lisaks käsitleti seal jalgpalli filosoofiat ja üldfüüsilise treenimist, mida selgitati Itaalia koondise jõusaali treeningute baasil.
Kokku oli koolituse õppegrupis inimesi kolmest erinevast riigist- Eestist, Albaaniast ja Bosnia ja Hertsegoviinast. Eestist osalesid lisaks Küttimile naiste rahvuskoondise peatreener Keith Boanas, naiste koondise treener Katrin Kaarna, FC Flora naiskonna treener Richard Barnwell ning eri klubide treenerid: Indrek Jegorov, Reesi Kuslap, Alexander Udalov, Mariliis Limbak, Carina Adalfson ning Sirje Roops.