2016 Hiiumaa-Harjumaa maavõistlus 2:2

Jaanipäeva eel kohtusid Eesti meistrivõistluste sarja mängude raames esmakordselt Harjumaa ja Hiiumaa koondised, kus hiidlased võitlesid treener Mario Degtjovi juhendamisel välja väga magusa viigi 2:2.
 
2015 aastal mängis Harjumaa Saaremaaga, kus võideti viimaseid ülekaalukalt 5:1, samal ajal kui hiidlased kohtusid läänlastega ning võitsid viimaseid 2:0.
Harjumaa on võistlussarja liider, kuid tänane viik lisas nende “kontole” vaid 1 punkti, mille järgi Harjumaa mängijad kohe kindlasti ei tulnud.
 
Mängu esimese 8 minutiga lõi Harjumaa koondis sisse 2 väravat ning tabelis terendas seis 2:0. See omakorda äratas hiidlased üles ning saadi ka oma mäng käima, mis päädis Karl Johan Kasteini suurepärasest söödust vormistatud väravaga Tõnis Koppeli poolt. Seis 2:1. Kuna mäng on üliintensiivne, koosneb ju Harjumaa meeskond esiliigas mängivatest pallijatest, siis tuleb panustada mängu maksimaalselt, mistõttu Mario Degtjov vahetas mängu sisse hiljuti just spordikooli jalgpalli eriala lõpetanud Timo Varese, kes õnnestunult toimetas palli terve mängu väga head tööd teinud Kert Kuusalule, kes omakorda andis resultatiivse söödu igapäevaselt FC Kuressaares pallivale Tõnis Koppelile, kes vormistas seisuks 2:2. Hiidlased said küll mängu tagasi, kuid aeg tegi oma töö ning peakohtunik Martti Pukk vilistas mängu lõpuvile ning tablool ilutses lõppseis 2:2. Suurepärast tööd väravas tegi ka eelmisel aastal U20 vanuseklassis Eesti meistrivõistluste hõbemedali saavutanud Jaan Rebel.
 
Täname äärekohtunikke Tanel Kleed ja Marko Pruunleppa ning fotograafe Argo Nursi Hiiumaa Fotoprojektist ning Georg Linkovit. Järgmine kord kohtub sama kooslus mandrimaal täpselt aasta pärast!
 
Eesti Jalgpalli Liit korraldab koostöös maakondlike spordiliitude ja kohalike eestvedajatega Eesti maavõistlusi, kus kaheksas kohtumises on vastamisi 15 maakonna ning pealinn Tallinna koondised. Kõik koondised mängivad omavahel läbi kahel korral (kodus ja võõrsil). Viigilise tulemuse korral selgitatakse küll võitja penaltiseeriaga, kuid protokolli kantakse viigiline tulemus ja tabelisse läheb üks punkt kummagile võistkonnale. Kuna kohtutakse kord aastas, siis lõpptulemuse väljaselgitamiseks kulub kokku 16 aastat, algust tehti uue traditsiooniga 2012, võitja selgub 2028. aastaks.